Yhtiö

Keliber OyKatso lisää

addressOsoiteKaustinen, Keski-Pohjanmaa
KategoriaKonetekniikka

Työnkuvaus

Haluatko tarttua ainutlaatuiseen tilaisuuteen ja tulla luomaan uuden sukupolven suomalaista teollisuutta? Nyt hankkeen rakennusvaiheen käynnistyttyä etsimme kasvavaan joukkoomme
SÄHKÖINSINÖÖRIÄ
joka tukee ja ohjaa Kokkolassa ja Kaustisella sijaitsevien kaivosten ja tehtaiden sähköjärjestelmien suunnittelua ja toteutusta rakentamisvaiheen aikana. Tuotantovaiheessa etsimämme henkilö koordinoi laitosten käynnissäpidon suunnittelua, resurssointia ja toteutusta - erityisesti sähköjärjestelmiä ja -laitteita koskien. Erityisen tärkeää meille on turvallisuus- ja ympäristöjohtamisen käytäntöjen valvominen ja toteuttaminen.
Lisäksi tehtäviisi kuuluu mm.
antaa, kerätä ja käsitellä palautetta teknisistä ratkaisuista ja jakaa parhaita käytäntöjä suunnittelutyötä ja käynnissäpitoa silmällä pitäen
tukea projektitoimintaa, suunnittelua ja teknistä yhteydenpitoa tiimin jäsenten, toimittajien ja muiden sidosryhmien kanssa
valvoa, että laite- ja palvelusopimukset sekä oman vastuualueen työt täyttävät määrälliset, laadulliset ja aikatauluvaatimukset ja sopivat kustannusraameihin
rakentaa ja kehittää käynnissäpitojärjestelmää ennakkohuoltosuunnitelman mukaisten töiden suunnitteluun ja toteutukseen - erityisesti sähköteknisiä töitä koskien
toimia työturvallisuuslain 738/2002 mukaisena sähkötöiden johtajana.
Menestyäksesi tässä tehtävässä sinulla tulisi olla
korkeakoulututkinto sähkötekniikasta sekä muutaman vuoden työkokemus mieluiten prosessi- ja kemianteollisuuden eri rooleissa suunnittelun, käyttöönoton tai kunnossapidon parissa
S2 tai S1 sähkötyöpätevyys
yhteistyötaitoja, esiintymiskykyä ja kehittymishakuisuutta
lisäksi kokemus projekti-, työnjohto- tai käynnissäpitotehtävissä tai laadunhallinnassa katsotaan eduksi
riittävä englannin ja suomen kielen taito.
Tarjoamme kilpailukykyisen palkan, hyvät työsuhde-edut sekä erinomaiset mahdollisuudet kehittyä ammatillisesti osana kunnianhimoista ja innostunutta työyhteisöä. Meillä turvallisuus on aina etusijalla, ja teollisuusyrityksenä kiinnitämme erityistä huomiota ympäristöasioiden kestävään hoitamiseen. Ymmärrämme työn ja muun elämän yhteensovittamisen merkityksen hyvinvoinnille, jota tuemme mm. liukuvalla työajalla ja mahdollistamalla etätyö työtehtävien salliessa.
Lisätietoja tehtävästä antaa sähkö- ja automaatiopäällikkö Juha Kerttula puh. 040 195 4028, juha.kerttula@sibanyestillwater.com
Hae tehtävään 21.4.2024 mennessä
Would you like to take on unique chance and create new generation's industry in Finland? As the construction phase of the project has started, our growing team is looking for an
ELECTRICAL ENGINEER
to support and steer design, implementation, and management of the electrical systems of the mines and plants that will be located in Kokkola and Kaustinen, Finland. Purpose and responsibilities of the position will change over the years with initial focus on design, procurement, construction, and commissioning of the process facilities. In the production phase, the responsibilities will be in operation, maintenance, and development of the facilities - particularly with respect to electrical systems and equipment. Excellent safety and environmental management practices are of great importance to us.
Your duties include:
Giving, collecting and handling feedback regarding technical solutions and sharing the best practices for design work as well as O&M activities
Carrying out and coordinating project activities, engineering and technical correspondence with team members, suppliers and other stakeholders
Supervising that equipment and service contracts, as well as tasks in own discipline, meet required scope, quality, schedule and budget
Building and developing an asset management system to manage and execute preventive maintenance activities particularly with respect to electrical discipline
Act as a supervisor of electrical works as per Occupational Safety and Health Act 738/2002.
In order to succeed, we expect You to have
A Bachelor's or Master's degree in electrical engineering with few years of experience preferably acquired from technical (design, commissioning, or maintenance) roles in process industry
S2 or S1 certificate of electrical qualification
Experience in project work as well as adequate presentation and collaboration skills are beneficial
Experience in team leadership, maintenance and/or quality management as well as development mindset are considered as an advantage
Sufficient proficiency in Finnish and English languages.
In addition to competitive salary and good benefits, we offer excellent opportunities for professional development in an ambitious and exciting work community. For us, safety is always a priority, and as an industrial company we give special attention to handling environmental matters sustainably. We understand the significance of balance between work and private life and support this for example with flexible working hours and providing the option for remote work when possible.
For further information please contact Juha Kerttula, Manager, Electrical & Automation, tel. +358 (0)40 195 4028, juha.kerttula@sibanyestillwater.com

Salary

Muu | Other

Refer code: 234157. Keliber Oy - Edellisenä päivänä - 2024-03-27 19:32

Keliber Oy

Kaustinen, Keski-Pohjanmaa